Wernisaż prac plastycznych w Bibliotece Pedagogicznej

Dnia 14 czerwca o godzinie 16.00 w Bibliotece Pedagogicznej im.J.Lompy z filią w Sosnowcu, odbył się wernisaż wystawy wychowanków warsztatów plastycznych pod kierunkiem artysty plastyka: Pani Iwony Walas. Dzięki uprzejmości Pani Katarzyny Kidawy - kierownika biblioteki, wychowankowie placówki OPP nr 1 mogli zaprezentować własne prace plastyczne - piękne, nietuzinkowe dzieła, które ujrzawszy światło dzienne, zyskały jeszcze bardziej na swej wartości. Wszystkie prace bowiem to wyraz wrażliwości i talentu młodych artystów, którym ciężko jest podzielić się skrywanymi emocjami z odbiorcami sztuki, chociażby ze względu na wiek. Obrazy jednak pomimo wieku ich twórców, okazały się dojrzałe, jak stwierdza Pani Iwona Walas, a także przemyślane. Każdego z autorów prac wyróżnia charakterystyczna technika malarska i motyw przewodni.
Ponadto spotkaniu towarzyszyły występy wokalne zespołu "Akcent" z OPP nr 1 pod kierunkiem Pani Katarzyny Kożuch a także solowe, w wykonaniu Katarzyny Posikaty. Liczni goście przybyli na wernisaż - rodzice, znajomi, a także obecni pracownicy Biblioteki, dołożyli wszelkich starań w przygotowanie niniejszego spotkania.
Dziękujemy serdecznie wszystkim gościom za przybycie oraz wszystkim współorganizatorom za pomoc w przygotowaniu wystawy.

Odsłony: 410