Artystycznie dla Hospicjum

„Artystycznie dla Hospicjum” – pod takim hasłem odbył się koncert charytatywny na rzecz Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu. Organizatorem było Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu przy współpracy z Wyższą Szkołą Humanitas, Zespołem Szkół Muzycznych, Szkołą Podstawową nr 10 i Hospicjum św. Tomasza. To wspaniałe wydarzenie zaszczycił swoją obecnością Pan Prezydent Arkadiusz Chęciński oraz Pan Wilhelm Zych – Przewodniczący Rady Miejskiej w Sosnowcu, Burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk z żona i rzecznikiem prasowym miasta, Pani Ewa Kraus, prodziekan ds.studenckich Wydziału Nauk Humanistycznych Wyższej Szkoły Humanitas i inni przedstawiciele lokalnych władz, świata nauki i kultury.
Na scenie Sali Kameralnej ZSM wystąpili młodzi artyści, którzy nie tak dawno jeszcze uczęszczali na zajęcia wokalne w OPP 1. Były skład Zespołu Wokalnego „Akcent” obecnie pod nazwą „Na Poddaszu” prowadzony przez Panią Katarzynę Kożuch, solista i konferansjer w jednej osobie – Konrad Bilski, Katarzyna Kurpińska – były nauczyciel i drugi konferansjer oraz byli uczestnicy Integracyjnego Zespołu Wokalnego „Stokrotki” prowadzonego przez Panią Zofię Metto – Eliza Beniowska, Bartosz Masłowski i Marta Rzepka (Umińska) dostarczyli widzom ogromnych wzruszeń i niezapomnianych chwil. Wystąpili także uczestnicy grupy musicalowej Szkoły Podstawowej nr 10 w Sosnowcu, prowadzonego przez Panią Zuzannę Pycię.
Drugą część koncertu uświetnili finaliści programu tv „Aplauz, Aplauz” – Kasia i Mirek Posikata oraz Jagoda i Sebastian Wypych. Ich występy zachwyciły wszystkich widzów.
W trakcie koncertu odbyła się aukcja Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne Spojrzenie” organizowanego corocznie przez OPP 1. Pozostałe nagrodzone prace z tego konkursu, które cieszyły się równie dużym zainteresowaniem co nagroda główna, można było zakupić po koncercie.
Podziękowania oraz przepiękne róże na ręce każdego wykonawcy złożyła Dyrektor OPP 1 Pani Elżbieta Skiba-Posikata – pomysłodawczyni i główny organizator wydarzenia wraz z Prezes Hospicjum św. Tomasza Panią Małgorzatą Czaplą.
Jesteśmy zaszczyceni, że koncert cieszył się tak dużym zainteresowaniem, a przede wszystkim, że mógł wspomóc tak szczytny cel jak budowa Hospicjum w Sosnowcu.

Odsłony: 371