Warsztaty teatralne

Teatr, to sztuka, która pozwala nie tylko zostać na chwilę kimś innym, ale tez lepiej zrozumieć to, kim jest się naprawdę. Umiejętności aktorskie są w codziennym życiu niezastąpione właściwie w każdej sytuacji i przydają się niezależnie od wybranego zawodu. Zajęcia teatralne dla młodzieży gimnazjum i szkół średnich w OPP nr 1 prowadzone przez Katarzynę Bałę odbywają się we wtorki o godz. 18.00-19.30 (IX LO) oraz w środy o godz 18.00-19.30 (Zespół Szkół Informatycznych i Elektronicznych).

To szansa na odkrycie w sobie scenicznego zwierzęcia, okazja do popracowania nad umiejętnościami z zakresu dykcji, interpretacji tekstu, ruchu scenicznego. Poza ćwiczeniami młodzi adepci sztuki scenicznej przygotowują spektakle teatralne ucząc się pracy nad rolą i konstruowania postaci oraz mają szansę sprawdzenia się przed publicznością. Serdecznie zapraszamy do tej wspaniałej, magicznej przygody, która pozwoli odkryć lub rozwinąć posiadane talenty.

Katarzyna Bała - Aktorka Teatru Dzieci Zagłębia, współpracująca z Teatrem Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach i Teatrem „Rabcio” w Rabce. Pracuje także jako pedagog, logopeda, instruktor teatralny, nauczyciel rytmiki i śpiewu. Dyplomowana aktorka (ZASP). Absolwentka Studium Aktorskiego Teatrów Lalkowych przy Teatrze Dzieci Zagłębia, Policealnego Studium Wokalno-Baletowego przy Teatrze Muzycznym w Gliwicach, „Wychowania artystycznego” (WSP w Częstochowie) oraz Kwalifikacyjnych Studiów Medialnej Emisji Głosu i Logopedii (UŚ). Wykładowca akademicki Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.

Odsłony: 1436