O Festiwalu: cele, zasady uczestnictwa, jurorzy

Międzynarodowy Festiwal Piosenki „World song” to wyjątkowe muzyczne spotkanie utalentowanych ludzi w różnym wieku i z różnych krajów. To festiwal, na którym prócz profesjonalnej artystycznej prezentacji liczy się dialog, wspólnie spędzony czas. Również w tym roku nie zabraknie warsztatów wokalno-integracyjnych.

Festiwal przyczynia się do umiędzynarodowienia Sosnowca, a także szerokiego krzewienia kultury wysokiej wśród dzieci i młodzieży. Prócz doskonalenia warsztatu muzycznego uczestnicy mają okazję do szlifowania znajomości języków obcych oraz spotkania się z wieloma kulturami, dzięki którym uczą się bycia otwartymi i tolerancyjnymi. „World song” przyciąga również dziecięce i młodzieżowe gwiazdy polskiej piosenki z popularnych programów telewizyjnych. Przez co o samym festiwalu jest w mediach coraz głośniej. Co roku do muzycznych rywalizacji zgłasza się duża liczba osób, dlatego staramy się, aby nasz festiwal był przygotowany bardzo profesjonalnie.

 CELE:

 • Promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej.
 • Tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi muzyki dziecięcej i młodzieżowej.
 • Podnoszenie kultury muzycznej i umiejętności wokalnych dzieci i młodzieży.
 • Integracja uzdolnionej młodzieży szkół i placówek artystycznych.
 • Doskonalenie znajomości języków obcych.
 • Rozwijanie umiejętności cieszenia się wspólnym muzykowaniem.
 • Propagowanie postaw nacechowanych tolerancją i otwartością na inne kultury.
 • Międzynarodowa wymiana kulturowa pomiędzy uczestnikami festiwalu.
 • Promocja współpracy z pobliskimi miastami partnerskimi miasta Sosnowca.

 

ZASADY UCZESTNICTWA :

 • Wykonawcy z Polski przygotowują jeden utwór w języku polskim, drugi w dowolnym języku obcym.
 • Wykonawcy z zagranicy przygotowują dwa utwory: jeden w swoim języku ojczystym, drugi w innym języku obcym.

 

Festiwal odbywa  się w dwóch etapach.

I etap:

Piosenkę w języku ojczystym uczestnicy nagrywają na dowolnym nośniku (telefon, dyktafon - nagranie „na żywo”, bez obróbki studyjnej), nagranie należy przesłać do organizatora w formacie mp3, wma lub wav.

Warunkiem uczestnictwa w festiwalu jest dostarczenie nagrania wraz z kartą zgłoszenia.

 

II etap:

 • Na podstawie nadesłanych nagrań jury wybierze finalistów, którzy zostaną zaproszeni na festiwal i podczas przesłuchań zaprezentują oba przygotowane utwory.
 • Czas prezentacji obu utworów nie może przekraczać 10 min.
 • W konkursie mogą wziąć udział tylko soliści.

 

KATEGORIE WIEKOWE:

I kat. – klasy I-III szkoły podstawowe

II kat. – klasy IV-VI szkoły podstawowe

III kat. –  gimnazjum

IV kat. – szkoły ponadgimnazjalne (max 19 lat)

 

REGULAMIN II MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU PIOSENKI "WORLD SONG" 2018 - POBIERZ W PDF

KARTA ZGŁOSZENIA - POBIERZ W PDF

KARTA ZGŁOSZENIA - POBIERZ DOC

Jury, składające się z profesjonalnych muzyków, wokalistów i nauczycieli języków obcych, ocenia nie tylko umiejętności wokalne, ale także m.in. dykcję, poprawność językową, interpretację, dobór repertuaru odpowiedni do wieku wykonawców oraz stopień trudności wykonywanych utworów. Nasi jurorzy to:

                                                                                            Arienne Dorothea Agnoletto - przewodnicząca jury Dyrygentka, kompozytorka, pianistka, skrzypaczka, dyplomowany prawnik. Wychowała się w Sosnowcu. Dorastała we Włoszech. Obecnie mieszka w Wiedniu. Wykształcenie dyrygenckie zdobyła w Konserwatorium Wiedeńskim u prof. Reinhard`a Schwarz (asystenta Herbert`a von Karajana) i prof. Georg`a Mark`a, oraz na Wiedeńskiej Akademii Muzycznej u Josef`a Mertina. Studiowała również na uniwersytecie w Mainz (Niemcy) u Sergiu Celibidache.
Udzielała się jako asystentka w Operze Śląskiej w Bytomiu, gdzie debiutowała jako dyrygentka w "Zemscie Nietoperza". Następnie dyrygowała gościnnie w Operze Lwowskiej i stale udzielała się w Orchestra Femminile Europea w Mediolanie.
Od 1994 jest dyrektorem artystycznym Philharmonia Gaudi Vienna, z którą zrealizowała liczne koncerty, nagrania CD oraz tournees (Meksyk, Włochy, Hiszpania). W 1996 roku na zlecenie miasta Krakowa powstała jej pierwsza opera pt. "Brahman" do tekstu Małgorzaty Stawarz, gdzie - po raz pierwszy w historii muzyki - matematyczne frekwencje tekstu zostały użyte konsekwentnie jako materiał muzyczny. W 2001 powstaje jej opera dla dzieci "Pinocchio" do tekstów znanej poetki i malarki Dory Raparo Bianchi na zamówienie Comune di Vittorio Veneto we Włoszech. W 2003 była kierownikiem artystycznym w Polsko-Niemieckiej Młodej Filharmonii Dolny Śląsk we Wrocławiu. W 2004 miała debiutowała jako reżyser, dyrygentka i inscenizent w nowej produkcji "Latający Holender" dla Magdeburger Opernfestspiele w Niemczech. W 2009 roku dyrygowała orkiestrą w operetce "Wiedeńska Krew" na Operetten Festival Bad Ischl w Austrii.
Jako dyrygent występowała m.in. z Orchestra Femminile Europea w Mediolanie, Radiową Orkiestrą Symfoniczną w Krakowie, Teatro Regio di Torino (Włochy), Operą Lwowską, Filharmonią Lwowską, Lwowską Orkiestrą Kameralną, Operą Śląską, Teatrem Muzycznym w Gliwicach, Teatrem Wielkim w Łodzi, Wiener Operetten Theater i Philharmonia Gaudi Viennawe Wiedniu, Wiener Johann Strauss Operette (Wiedeń), Filarmonica di Vidin (Bułgaria) i in. Stałe współpracuje ze Stagione dell' Opera Italiana we Włoszech, gdzie dyrygowała orkiestrami w operach Nabucco, Aida, Czarodziejski Flet, Traviata, Carmen i Rigoletto. Współpracuje także z Opernfestival St. Margarethen w Austrii, gdzie udzielała się jako dyrygentka w 2002 w Otello, w 2003 w Turandot i w 2005 w Carmen. Członek Związku Kompozytorów Austriackich (ÖKB).
Prowadzi wielostronną działalność muzyczną w Europie, szczególnie we Włoszech, Austrii, Niemczech, Japonii i USA. Posługuje się sześcioma językami (włoskim, polskim, rosyjskim, francuskim, niemieckim i angielskim)
   Zuzanna Pycia Zuzanna Pycia- Aktorka Scen Muzycznych, tytuł uzyskała studiując w Państwowym Studium Wokalno - Baletowym przy Gliwickim Teatrze Muzycznym.
Grała m.in. w spektaklu " Noc w Wenecji" w reżyserii M. Sławińskiego. Występowała na słynnych scenach Polski: Gliwicki Teatr Muzyczny, Teatr Nowy w Zabrzu, Sala Kongresowa w Warszawie. Nauczyciel muzyki i języka angielskiego.
Wokalistka od lat czynnie działająca na scenach muzycznych zarówno w projektach solowych jak i zespołowych czy też w chórkach. Pani Zuzia prowadzi także zajęcia warsztatowe, grupy wokalne, taneczne i musicalowe, m.in. słynną już w Sosnowcu grupę musicalową z SP 10.
Akeksandra Jabłońska-Błokowska  Aleksandra Jabłońska-Błokowska swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już we wczesnym dzieciństwie. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Fryderyka Chopina w klasie skrzypiec, a następnie naukę na tym instrumencie kontynuowała w Zespole Szkół Muzycznych im. Jana Kiepury w Sosnowcu. W 2009 roku ukończyła z wyróżnieniem Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego, na specjalizacji prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych. Warsztat dyrygencki udoskonaliła kończąc Studia Podyplomowe Chórmistrzostwa na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Od lat zajmuje się szeroko pojętą edukacją muzyczną na terenie Zagłębia. Jest nauczycielem, instruktorem zajęć wokalnych, dyrygentem, wykładowcą w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz kierownikiem artystycznym wielu zespołów i projektów muzycznych. Od 2009 roku prowadziła Wokalny Zespół Dziecięcy „Kiepurki” w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu. W 2010 roku, w tej samej instytucji powołała do życia Wokalny Zespół Muzyki Rozrywkowej „I To Się Ceni”, który znany jest sosnowieckiej publiczności z wielu koncertów na miejskich wydarzeniach artystycznych. Od 2015 roku jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Muzycznego Projektu Międzypokoleniowego „Muzykanci na tropach Jana Kiepury”, w którym współpracę podejmują seniorzy oraz młodzi wokaliści. Swoją pasją do wspólnego śpiewania zaraziła również swoich uczniów w Prywatnej SP, Gimnazjum oraz LO im. Marii Skłodowskiej - Curie w Dąbrowie Górniczej, w której stworzyła zespół „Happy Choir” integrujący dzieci i młodzież na różnych etapach edukacji. Jest autorką i organizatorem wielu wydarzeń kulturalnych na terenie Sosnowca i Dąbrowy Górniczej. Wraz ze swoimi młodymi artystami nie tylko koncertuje, ale również tworzy teledyski promujące zespoły i instytucje, wprowadza w życie miast akcje happeningowe, muzyczne flash - moby oraz wydarzenia na cele charytatywne i akcje społecznościowe. W swoim dorobku artystycznym ma na koncie nie tylko osiągnięcia pedagogiczne. Przez lata czynnie koncertowała jako skrzypaczka i wokalistka, goszcząc nie tylko na polskich scenach, ale również w krajach tj: Czechy, Szwecja, Niemcy, Szwajcaria, Francja, Holandia, Rosja czy Tajlandia.
Miała okazję współpracować z Żeńską Orkiestrą Salonową oraz Orkiestrą Symfoniczną KHW KWK Staszic w Katowicach, Młodzieżową Orkiestrą Warsztatów Symfonicznych w Szczecinie, a także Reprezentacyjnym Chórem Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia” z Cieszyna. Od września 2016 roku pracuje również jako nauczyciel w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Sosnowcu.
  Natalia Świtała                                                                                                                                 Wokalistka, teoretyk muzyki, pedagog, wykładowca. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Uczestniczka licznych kursów i warsztatów wokalnych (MIX, IVTOM, NVP, SLS). Obecnie pracuje w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu jako nauczyciel przedmiotów teoretycznych oraz wykładowca studiów podyplomowych w Collegium Da Vinci z Poznania. Od października kształci się się w Policealnej Szkole Aktorskiej "Art-Play" Doroty Pomykały i Danuty Owczarek. Współpracuje ze Studiem Musicalowym STEP Tomasza Micha jako aktorka i wokalistka w spektaklach "Ja się boję sama spać" oraz "Rollercoaster". Śpiewa również w zespole wokalnym musicalu "KAROL. Musical o życiu Jana Pawła II" u boku takich gwiazd jak Jacek Kawalec, Agnieszka Kaczorowska, Anna Wyszkoni, Edyta Geppert czy bracia Cugowscy.

 

   Stanisław Witta  Muzyk, pianista, kompozytor, producent muzyczny i teatralny.

Podczas studiów na Akademii Muzycznej w Katowicach założył w katowickim klubie Puls grupę Combo co zaważyło na ukierunkowaniu muzycznym. Od tej pory zaczął koncertować z prawie wszystkimi gwiazdami polskiej estrady. Po kilkuletnim pobycie za granicą w różnych konfiguracjach muzycznych rozpoczął pracę producencką i sesyjną w Polsce. Założył studio muzyczne, komponuje, aranżuje i nagrywa dla polskich i zagranicznych wykonawców, głównie z nurtu muzyki pop. Nagrał kilka płyt z własną muzyką instrumentalną, około 40 płyt z innymi wykonawcami.
Jest pomysłodawcą i kompozytorem muzyki do widowiska multimedialnego „Komnata natchnień” z udziałem kilkudziesięciu artystów i czołówki polskich aktorów.
Jest twórcą i dyrektorem artystycznym międzynarodowego festiwalu „Blues na Siewierskim Zamku”.
Równocześnie fascynacje się teatrem, wyprodukował i napisał muzykę do trzech spektakli muzycznych (Gry damsko-męskie, Kobieta bez instrukcji, Nie wszystko o mojej matce), których premiery odbyły się w Teatrze Korez i Teatrze Śląskim w Katowicach.
Ma duże osiągnięcia w zakresie piosenki dziecięcej. Założył zespół Kiepurki i tworzył dla nich przez wiele lat piosenki, które wygrywały w licznych konkursach. Jego kompozycje znajdują się w wydawnictwach edukacyjnych dla dzieci. Ostatnio ukazała się płyta zespołu Kangurki, utwory jego kompozycji znajdują się obecnie na playliście Programu I Polskiego Radia.

     
  Bogusław Blicharski Muzyk – absolwent PSM II st. im. M. Karłowicza w Katowicach, instrumentalista, stroiciel fortepianów, autor i wykonawca piosenek kabaretowych, działacz społeczny, animator kultury, recenzent czasopisma „Nowe Zagłębie”, współtwórca Festiwali Organizacji Pozarządowych, animator współpracy z Ukrainą.
Konrad Bilski Wokalista, artysta estradowy, rzecznik prasowy Kopalni Kultury w Czeladzi (partnera naszego Festiwalu). Swoje umiejętności muzyczne i teatralne kształcił w Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu, Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej oraz w Gliwickim Studium Wokalno-Baletowym. Odtwórca roli Kaprala Urzędu Bezpieczeństwa w hitowym musicalu „Karol”, o którym można było przeczytać m.in. w amerykańskim magazynie „New York Times”. Dwukrotny stypendysta Prezydenta Miasta Sosnowca za osiągnięcia artystyczne. Wraz z chórem Soul Hunters Gospel Choir wystąpił na scenie 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, towarzysząc zespołowi Ira.
Znany ze śląskich produkcji musicalowych i teatralnych: „Pudełko zwane wyobraźnią”, „Franciszek - wezwanie z Asyżu”, „Exodus”, „Jonasz” oraz „Peregrinus”. Wraz z Teatrem „A” wystąpił na deskach Teatru Roma w Warszawie. Zagrał też w kilku produkcjach filmowych i teledyskach, m.in. „Młody Maj” Golec uOrkiestry oraz „Made in serce” TAU (gościnnie Zeus i Agnieszka Musiał). Animator w zagłębiowskich uniwersytetach trzeciego wieku. Pracuje podczas największych polskich festiwali, przeprowadzając wywiady z polskimi i zagranicznymi gwiazdami, takimi jak: David Lynch, Sławomir Idziak, Weronika Rosati (Festiwal Plus Camerimage). Pracował również dla akademickiego magazynu „Most”.
Współpracuje z Pałacem Młodzieży w Katowicach oraz śląskimi agencjami eventowymi. Na swoim koncie ma organizację wielu eventów, w tym koncertu „Muzyka dla zwierząt” w Teatrze Gry i Ludzie, do którego promocji zaprosił amerykańskiego aktora Eda Trucco (role u boku Russel Crowle, Nicolas Cage) oraz hiszpańskiego malarza i aktora Daniela Beppo Ro
  Krzysztof Kulbicki  Krzysztof Kulbicki - organizator i współorganizator wielu przedsięwzięć artystycznych i kulturalnych w tym imprez muzycznych. Prywatnie uczeń klasy śpiewu estradowego w Stowarzyszeniu Ognisk Artystycznych w Tychach oraz wokalista jednego z tyskich zespołów muzycznych.

 

Odsłony: 3143