Koło dziennikarskie

Jak pisać, aby nas czytano? Jak mówić, aby nas słuchano? Jak przeprowadzić wywiad, aby był ciekawy? Jak współpracować z mediami? Tego wszystkiego dowiesz się na zajęciach dziennikarskich w Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 1! Chcesz być dziennikarzem? Zapraszamy. Chcesz zostać PR-owcem? Konferansjerem? Również zapraszamy. A może interesuje Cię sztuka autoprezentacji i wystąpień publicznych z elementami savoir-vivre'u? Zapisz się. Nie może Cię zabraknąć w tej grupie. Do

Czytaj więcej: Koło dziennikarskie

Koło informatyczne "ENTEREK"

Zajęcia mają na celu popularyzację informatyki wśród dzieci. Różne formy prowadzenia zajęć dają uczestnikom możliwość doskonalenia umiejętności w zakresie redagowania tekstów, projektowania plakatów, wizytówek, zaproszeń, tworzenia własnej grafiki, oraz prezentacji multimedialnych.

Uczestnicy kół są autorami wielu prac plastycznych, poznają zasady bezpiecznej pracy z komputerem oraz uczą się zasad odpowiedzialnego, zgodnego z „netykietą” korzystania z Internetu.

Przykładowe prace

Czytaj więcej: Koło informatyczne "ENTEREK"

Koło medialne

Koło medialne     FILMOWA 16

Wiek uczestników: od 9- 15 lat   

Miejsce zajęć : Szkoła Podstawowa nr 16

W kole medialnym możesz rozwijać swoją kreatywność, pasje, zainteresowania, dotyczące filmu. Poza tym nauczysz się: pracy metodą projektu, pisania scenariusza filmowego, tworzenia storyboardów, będziesz realizować i oglądać filmy animowane, fabularne i dokumentalne. A może nawet zobaczysz swój film na kinowym ekranie? (Współpracujemy z kinem Helios w Sosnowcu)

Czytaj więcej: Koło medialne