Akademia filmowa dla dzieci i młodzieży

To warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, podczas których odpowiemy na pytania: co to jest film i kto pracuje przy filmie? Poznamy tajniki języka filmowego, produkcji filmowej, pisania scenariuszy, gry aktorskiej, budowania scenografii, operowania kamerą, rysowania storyboardów, montażu obrazu i ścieżki dźwiękowej.

Będziemy oglądać i interpretować filmy. Będziemy rozwijać swoje pomysły i przenosić je na ekran. Planujemy napisać, nakręcić i zmontować filmy krótkometrażowe

Czytaj więcej: Akademia filmowa dla dzieci i młodzieży

Koło informatyczne "ENTEREK"

Zajęcia mają na celu popularyzację informatyki wśród dzieci. Różne formy prowadzenia zajęć dają uczestnikom możliwość doskonalenia umiejętności w zakresie redagowania tekstów, projektowania plakatów, wizytówek, zaproszeń, tworzenia własnej grafiki, oraz prezentacji multimedialnych.

Uczestnicy kół są autorami wielu prac plastycznych, poznają zasady bezpiecznej pracy z komputerem oraz uczą się zasad odpowiedzialnego, zgodnego z „netykietą” korzystania z Internetu.

Przykładowe prace

Czytaj więcej: Koło informatyczne "ENTEREK"

Koło medialne "FILMOWA 16"

Koło medialne     FILMOWA 16

Wiek uczestników: od 9- 15 lat   

Miejsce zajęć : Szkoła Podstawowa nr 16

W kole medialnym możesz rozwijać swoją kreatywność, pasje, zainteresowania, dotyczące filmu. Poza tym nauczysz się: pracy metodą projektu, pisania scenariusza filmowego, tworzenia storyboardów, będziesz realizować i oglądać filmy animowane, fabularne i dokumentalne. A może nawet zobaczysz swój film na kinowym ekranie? (Współpracujemy z kinem Helios w Sosnowcu)

Czytaj więcej: Koło medialne "FILMOWA 16"