Koła plastyczne

"Sztuka dziecka wciąż na nowo się tworzy i nie przestanie być sztuką żywąi twórczą tak długo,
jak długo będą istniały dzieci lubiące i umiejące po swojemu, a pięknie rysować i malować"
S. Szuman, S. Zagała-„Malujemy”
Nasza Księgarnia, Warszawa 1961

Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1w Sosnowvu  zaprasza na nieodpłatne zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży .Jeśli lubisz rysować, malować, wyrażać siebie w sztuce – PRZYJDŹ DO NAS! Proponujemy zajęcia artystyczne, wykorzystujące różnorodne

Czytaj więcej: Koła plastyczne

Koło plastyczno-techniczne "KREATYWNIK"

Zapraszamy na zajęcia koła plastyczno-technicznego  wszystkich chętnych uczniów klas 4-6 szkół podstawowych.

Na zajęciach poznamy wiele ciekawych technik plastycznych nawet tych bardzo brudzących np.malowanie wałkami , tuszami , lepienie z masy solnej i gipsu...

Będziemy wycinali, drapali i malowali, konstruowali postacie z papieru,wytwarzali przedmioty użytkowe codziennego użutku i tworzyli rzeźby!

 Czekamy na Was w OPP1.

Nauczyciel prowadzący: Grażyna Grabowska

"Barwne inspiracje" - warsztaty plastyczne

"Barwne inspiracje" to profesjonalne warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, które odbywają się w poniedziałki (15.45 - 17.15)w siedzibie OPP nr1.

W czasie zajęć wszyscy przeżywamy barwną i inspirującą podróż do świata sztuki. Czerpiemy z natury, uczymy się dostrzegać i doceniać jej piękno.

Nasze prace są oryginalne, niezwykłe i barwne. Systematycznie bierzemy udział w wernisażach organizowanych w Muzeum Miejskim w Sosnowcu.

Aktywnie uczestniczymy w konkursach plastycznych i odnosimy w

Czytaj więcej: "Barwne inspiracje" - warsztaty plastyczne

"Planeta wyobraźni" - warsztaty plastyczne

"Planeta wyobraźni" to nasza własna planeta i nasz świat do którego wracamy w każde piątkowe popołudnie. Spotykamy się w pracowni plastycznej w SP 45 w Sosnowcu i w pełni profesjonalnie realizujemy kolejne zadania plastyczne. Prace przygotowywane na wernisaże w Muzeum Miejskim budzą powszechny podziw bywalców wydarzeń artystycznych, a prace wysyłane na konkursy plastyczne zwracają uwagę jurorów. Wszystkie nasze działania twórcze publikujemy na FB.

nauczyciel: Marta Lachor - WIniarska

Koło plastyczne "Szalone Pędzle"

 
Praca w kole plastycznym SZALONE PĘDZLE to przede wszystkim plastyczna zabawa. Malujemy, rysujemy, rzeźbimy, poznajemy nowe techniki rysunkowe i graficzne oraz doskonalimy swój warsztat – warsztat małego artysty. Często bierzemy udział w konkursach plastycznych. Tematy naszych prac to: martwa natura, pejzaż, portret, postać ludzka, prace z wyobraźni. Serdecznie zapraszamy na  zajęcia wszyskie chętne osoby od 6 r.ż.
 
 
nauczyciel

Czytaj więcej: Koło plastyczne "Szalone Pędzle"

"PICASSO" - WARSZTATY PLASTYCZNE

Zajęcia są propozycją dla osób (od 13 roku życia), które pragną poznawać i rozwijać umiejętności w zakresie szlachetnych technik plastycznych. Grupa jest otwarta dla wszystkich chętnych, niezależnie od poziomu umiejętności i zaawansowania. Każdy uczestnik jest prowadzony indywidualnie na zasadzie omawiania poszczególnych etapów pracy z prowadzącym. Zajęcia w niezwykły sposób pozwalają kreatywnie i twórczo spędzić czas a młodzieży dają mnóstwo satysfakcji zarówno z samego

Czytaj więcej: "PICASSO" - WARSZTATY PLASTYCZNE